http://www.bv1jcreating.blogspot.com/
Beeldende vorming lesvoorbereiding:
Lesvoorbereiding
Naam
|
Christa Kluifhooft
|
Groep
|
1j
|
ICO(Stagebegeleider)
|
Inge Asscheman
|
Praktijkschool
|
Kon. Beatrixschool
|
Groep
|
1 2
|
Mentor
|
Yvonne kruithof
|
Activiteit
|
Beeldende activiteit
|
Datum
|
24 mei 2012
|
Leerpunten student
|
1.
|
2.
|
3.
|
Verantwoording (waarom ga je dit doen)
Beginsituatie
Beschrijf wat de leerlingen al weten, of ze er wel eens mee te maken hebben, welke leerlingen problemen hebben met dit onderwerp of met de werkvorm, …
|
De kinderen weten al wat de zomer is en kunnen ook kenmerken hiervan opnoemen.
De kinderen hebben nooit eerder zo’n beeldende vorming les gehad (plaat bespreken).
|
Doelstellingen
Wat moeten de leerlingen aan het einde van de les geleerd hebben? Formuleer je doelen SMART.
|
De kinderen leren gevoelens en ervaringen uit beelden onder woorden te brengen.
|
Evaluatie
Benoem van elk doel hoe en wanneer je vaststelt of dit is behaald.
|
Wanneer de kinderen vragen kunnen beantwoorden over de plaat en er wat meer over kunnen vertellen.
|
Werkwijze en middelen (hoe en waarmee ga je dit doen)
Didactische Werkvormen
Wat doe jij?
|
Ik leid het gesprek, stel de kinderen vragen en geef beurten.
De kinderen bekijken de plaat en geven hun mening erover en benoemen dingen van de plaat.
Digibord met de plaat erop.
Hun vinger die ze opsteken wanneer ze iets mogen zeggen.
| ||
Leeractiviteiten
Wat doen de leerlingen?
| |||
Instructie-middelen
Welke middelen gebruik jij?
| |||
Leermiddelen
Welke middelen gebruiken de leerlingen?
|
Organisatie (Aan welke praktische zaken moet je denken bij de uitvoering; maak eventueel een schets van de ruimte)
Vooraf
Wat moet klaarliggen? Waar kunnen leerlingen spullen zelf pakken?
|
Het digibord, stoelen in de kring.
Nee
Digibord weer uit.
|
Tijdens
Moet de organisatie aangepast worden? Waar leggen de leerlingen hun product?
| |
Na afloop
Zorg een rustige overgang naar de volgende les. Wie ruimt wat op? Waar moeten leerlingen gaan zitten?
|
Lesopbouw
(wat ga je precies doen)
Keuze lesmodel
benoem hieronder in de eerste kolom
de fasen die horen bij het gekozen lesmodel |
Aanvullende vakdidactische eisen
· BVV- model
|
DA
|
ADI
| ||||||||
1 Inleiding
2 Kern
3 Afsluiting
|
1 Terugblik
2 Oriëntatie
3 Uitleg
4 Begeleide inoefening
5 Zelfstandige verwerking
6 Evaluatie
continu: REFLECTIE
|
lesfase
|
tijd
|
activiteit
|
1.Inleiding
2. Kern
3.Afsluiting
|
Ik vertel dat het nu alweer bijna zomer is en vraag of zij misschien iets over de zomer kunnen vertellen. Wat doen ze als het lekker weer is? (binnen of buiten spelen?) Ik heb een hele mooie plaat van allemaal kinderen die ook aan het buiten spelen zijn in de zomer. Ik vraag de kinderen voor dat ik de plaat aanzet op het digibord of ze eerst stil naar de plaat willen kijken. Wat zien jullie allemaal? Bedenk dit alvast voor jezelf.
We spreken af dat je alleen mag praten als je een beurt krijgt. (kinderen positief benaderen die wel goed stil zijn en hun vinger opsteken.) Daarna gaan we in gesprek over de plaat. Ik stel de volgende vragen aan verschillende kinderen:
- Wat zijn de kinderen allemaal aan het doen?
- Wat lijkt jou het leukst om te doen?
- Is iedereen blij op de tekening?
- Wat zou er gebeurt kunnen zijn bij het jongetje dat huilt?
- Vragen aan de kinderen hoe het meisje (waarbij aan het shirt wordt getrokken) kijkt : verbaasd. Kunnen jullie ook allemaal verbaasd kijken?
- Wie kijken er nog meer niet blij, hoe kijken zij dan wel?
- Waarom denkt de jongen na? (kinderen spelen verstoppertje, misschien is hij wel de zoeker.)
Daarna zeg ik dat ze super goed hebben gepraat en gekeken naar de plaat.
|
Feedback mentor:
Lesbegeleiding
Naam
|
Christa kluifhooft
|
Groep
|
1j
|
Stagebegeleider/
coach |
Inge Asscheman
|
Stageschool
|
Kon. Beatrixschool
|
Groep
|
1 2
|
Mentor
|
Yvonne Kruithof
|
Activiteit
|
Praatplaat beeldende vorming
|
Datum
|
24-05-12
|
Leerpunten student
|
1.
|
2.
|
3.
|
Observaties
|
Feedback
| |
Lesuitvoering
Wat doet de student waardoor gewenst gedrag / resultaat ontstaat?
Waar blijven kansen onbenut?
Welke handelingen leiden tot ongewenst resultaat?
|
Inleiding:
Waar denk je aan bij de zomer?
Je bespreekt de plaat
Gezichtsuitdrukkingen
Vergeet het digibord niet uit te doen.
|
Goed dat je niet verder ingaat op I.
à Laat ze zelf vertellen hoe ze kijken. Ook blij à nu vertel je dat zelf.
à er is nog meer te zien op de plaat (hinkelen, tikkertje, verstoppen) touwtje springen.
à verbaasd (niet zelf uitleggen).
Vanuit de kinderen laten komen.
|
Voorbereiding
- beginsituatie
- doelstellingen
- evaluatie
- middelen
- organisatie
- gekozen lesmodel
- lesopbouw
|
Conclusies
| ||
Feedback op leerpunten student
|
1.
| |
2.
| ||
3.
| ||
Leerpunten
- volgende keer
- komende tijd
|
Hoi Christa, voor BV is het in deze periode de bedoeling dat je op verschillende manieren oefent om beelden te beschouwen met kinderen; vanuit b.v. een prentenboek, filmpje of vakoverstijgend. Je kunt je ervaringen hiermee en reflectie hierop op deze blog plaatsen. Succes! :)
BeantwoordenVerwijderen